luni, 8 octombrie 2007

Rarăul a părăsit subsolul clasamentului

• Într-un meci contând pentru etapa a VIII-a, Rarăul Câmpulung Moldovenesc – Bujorul Târgu Bujor 2-0 (2-0)

Rarăul a obţinut prima victorie în faţa propriilor suporteri din actualul sezon în confruntarea cu nou promovata Bujorul Târgu Bujor. Elevii lui Relu Buliga au dominat jocul de la un capăt la celălalt şi au încheiat conturile încă din prima repriză. Mai întâi, în minutul 20, Lazăr a reluat din apropiere în plasă un balon trimis iniţial în bară de către Mândrilă. Apoi, în minutul 32, acelaşi Mândrilă l-a servit ca la carte pe Paraschiv, care a dus scorul la 2-0 cu o precisă lovitură de cap. În continuare, câmpulungenii şi-au mai creat o mulţime de ocazii de gol, însă Lazăr, Muscar, Gherine sau Iftimie nu au mai găsit drumul spre gol. Rarăul a evoluat în formula Axinte – Popescu, Paraschiv, Ilie – Andriuc, Mândrilă, Plecanciuc, Muscar (80 Roxandari) – Sârbu (85 Talancă), Gherine (70 Ghiviziu), Lazăr (70 Iftimie).