duminică, 30 martie 2008

Meci anost şi doar un punct de la Roman

Fotbal Club Cetatea

Cetatea a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul de la Roman, cu Laminorul, contând pentru etapa a XXIV-a a Ligii a III-a. După cum o arată şi scorul, partida a fost una fără prea mari realizări din partea celor două echipe. S-a jucat mai mult la mijlocul terenului, pe angajament, astfel că ocaziile de poartă se pot număra pe degetele unei singure mâini. Sucevenii au ratat două bune ocazii în debutul fiecărei reprize, mai întâi prin Onciu şi apoi prin noul intrat Tomaz. Acelaşi Tomaz a fost busculat în suprafaţa de pedeapsă adversă în minutul 62, însă centralul Marius Bocăneală a închis ochii la infracţiunea comisă de apărătorul romaşcan. Cea mai mare şansă de gol pentru Laminorul a fost irosită de Harbuzaru în minutul 15. Mai trebuie amintit că în ultimele 20 de minute ale întâlnirii sucevenii au evoluat cu un om mai puţin pe teren, Bernard fiind eliminat din joc după ce a încasat al doilea cartonaş galben. Cetatea a evoluat în formula Roheţki – Leuciuc, Ungureanu (64 Apetri), Nicolau, Homneac – Cojenel, Onciu, Bernard, Stănescu (72 Breniuc) – Colban (90 Caragea), Aileni (46 Tomaz).