miercuri, 12 martie 2008

Meci mare făcut de Juventus

Liga a III-a

Chiar dacă au întâlnit o formaţie Politehnica Galaţi mult mai bine cotată în clasament, fotbaliştii de la Juventus au condus în permanenţă ostilităţile din teren şi s-au impus meritat la final cu scorul de 1-0. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat în minutul 17 de Păcurari, care a înscris cu un şut plasat din apropierea porţii. Ospeţii au avut o singură oportunitate de egalare prin Dobrovăţ în minutul 23, în vreme ce fălticenenii au ratat în trei rânduri şansa desprinderii prin Zaremba (20), Păcurari (24) şi Pantea (78). Juventus a început meciul în alcătuirea Mihai – Berezoschi, Streinu, O. Bosancu (14 Constantin), Vrabie, Zaremba (60 Ciocârlan), Şuleru, Cozma, Pantea (89 Munteanu), Păcurari (76 Prisacă), Luchian. Vineri, în etapa a XXI-a a Ligii a III-a, fotbaliştii pregătiţi de Ovidiu Murariu vor întâlni în deplasare formaţia Poli II Iaşi.