luni, 2 iunie 2008

Rapid CFR Suceava promovează în Liga a III

La finele săptămânii trecute, Bistriţa a găzduit barajul pentru promovarea în Liga a III-a între CFR Suceava şi AS Miercurea Nirajului din judeţul Târgu Mureş. Aşa cum era de aşteptat, jocul a fost extrem de aprig disputant, “pigmentat” serios cu cartonaşe galbene şi roşii.

La finalul primele 90 de minute de joc, scorul între CFR Suceava şi AS Miercurea Nirajului a fost 1-1, golul sucevenilor fiind înscris de Romaniuc. În prelungiri, cei care au fost mai pe fază au fost sucevenii care au marcat golul victoriei prin Marius Ciobanu, gol care le-a deschis calea către Liga a III-a.

Pentru Rapid CFR Suceava au evoluat: Pascal – M.Ciobanu, Clim, M.Ciobanu – Sevaciuc, Stamate, Hulubă, Romaniuc, Spătar – Bejunariu, L.Burlacu. Au mai jucat: M.Baltă, C.Munteanu, Bijec şi Turineac.