duminică, 20 ianuarie 2008

VOLEI MASCULIN,DIVIZIA A2: STIINTA BACAU-CSMU LPS SUCEAVA 3:1

STIINTA BACAU-CSMU LPS SUCEAVA 3:1(1:0,2:0,2:1,3:1)

Stiinta Bacau a luat startul in faza a 2-a a campionatului.Primul meci s-a disputat la Bacau,contra celor de la CSMU LPS Suceava.Meciul se anunta usor pentru gazde,insa greselile lor au prelungit meciul.Bacauanii au inceput tare partida,castigand primul set cu 25 la 15.Al doilea a fost si mai clar:25 la 12.Pe fondul relaxarii bacauanilor,oaspetii au castigat la limita al treilea set cu 25 la 22.Ultimul set a fost echilibrat,dar gazdele au rupt ritmul la un moment dat(16-14) si au castigat in final cu 25 la 20,3-1 la seturi.
Programul Stiintei Bacau in faza a 2-a a Campionatului Masculin la Volei Masculin,Divizia A2:
-2 februarie 2008-CSU CSS GALATI-STIINTA BACAU
-16 februarie 2008-STIINTA BACAU-NIRO GUARD BUCURESTI
Etapele din retur se vor disputa la 23 februarie,1 si 5 martie 2008.Primele doua clasate(din cele 4) vor participa,alaturi de ocupantele din divizia Vest,la barajul de promovare in Seria A1.