luni, 3 martie 2008

Au bifat a cincea înfrângere consecutivă

Volei

Sâmbătă, în penultima rundă a play-off-ului campionatului naţional de volei, divizia A2, echipa locală CSMU LPS Suceava a evoluat acasă, în sala Unirea, în compania AS NIRO Bucureşti.

Tinerii jucători antrenaţi de Victor Pancu au început foarte bine partida, impunându-se clar în primul set, 25-18. A fost o perioadă excelentă a echipei noastre, jocul prestat fiind foarte bun atât în atac cât şi la blocaj. Setul al doilea a fost extrem de echilibrat, ajungându-se la un moment dat la scorul 24-24. În cele din urmă, cu mult noroc, oaspeţii au revenit în meci, adjudecându-şi setul la 27. Deşi era 1-1, iar meciul era departe de a fi jucat, sucevenii ies total din joc şi pierd într-o manieră ruşinoasă următoarele două seturi: 25-14 şi 25-7, scor final 3-1 pentru AS NIRO.

„Este mare păcat de ultimele două seturi. Avem jucători tineri şi mult prea nervoşi, în timp ce adversarii au dat dovadă de o experienţă şi o luciditate mai mare”, a declarat antrenorul Victor Pancu.

Peste două săptămâni, în ultima etapă, CSMU LPS Suceava va evolua în deplasare, în compania CSU Galaţi.