joi, 17 iulie 2008

Handbaliştii suceveni la primul amical al presezonului competiţional

În primul amical al presezonului competiţional, CS Universitatea Suceava a jucat la Piatra Neamţ cu Ştiinţa Bacău. Partida s-a disputat pe durata a trei reprize, două de 30 de minute şI una de 20 de minute.“Scorul din meciul cu Ştiinţa Bacău nu a contat, mai ales că noi ne aflăm la primul joc amical după doar câteva zile de antrenamente în cantonamentul de la Vatra Dornei. Pentru noi important a fost să vedem cum stăm la capitolul pregătire fizică. Am folosit în întâlnirea cu formaţia băcăuană tot lotul deplasat în stagiul de pregătire centralizată, adică 22 de jucători, jucători care s-au mişcat bine pentru primul amical. Pentru moment continuăm să punem accent pe pregătirea fizică, urmând ca încet, încet să trecem şi la şedinţele de pregătire tehnică specifice sălii. Încercăm în zilele următoare să mai facem un astfel de joc cu HCM Constanţa aflată în cantonament la Bistriţa, pentru ca apoi să ne putem concentra pe Memorialul “Mihai Mironiuc” care se va desfăşura în perioada 7-10 august la Suceava” a declarat antrenorul echipei CS Universitatea Suceava, Leonard Bibirig.