vineri, 27 iulie 2007

Mâine amical, pe Areni, cu FC Botoşani

După 0-0 cu Aerostar Bacău, Cetatea a terminat nedecis, scor 1-1 şi amicalul cu Politehnica Galaţi disputat marţi seară la Câmpulung Moldovenesc. Sucevenii au condus ostilităţile pe teren în majoritatea timpului şi au deschis scorul în repriza secundă prin nou venitul Vespazian Colban. Din păcate un alt nou venit, portarul Laurenţiu Constantin, a avut partea sa de vină la golul egalizator marcat de oaspeţi în minutele de prelungire ale întâlnirii. Fotbaliştii pregătiţi de Marian Pană vor reveni astăzi din cantonamentul montan, iar mâine, cu începere de la ora 10.00, vor susţine un meci test, pe Areni, în compania formaţiei FC Botoşani. Marţi, 31 iulie, de la ora 18.00, Cetatea va juca un alt meci de pregătire pe teren propriu împotriva echipei CFR Paşcani, pentru ca sâmbătă, 4 august, sucevenii să se deplaseze la Băcău pentru un meci amical cu formaţia locală, FCM.