miercuri, 24 octombrie 2007

Liga a III-a - Fălticenenii nu-şi mai revin

Liga a III-a

Partida dintre Ceahlăul II şi Juventus a început practic de la scorul de 1-0, nemţenii izbutind să treacă în avantaj încă din minutul 2, prin Gafiţa. La jumătatea primei reprize se făcuse deja 2-0, după ce Gheorghiu a marcat profitând de o neglijenţă a lui Pânzariu. După revenirea de la cabine fălticenenii s-au trezit brusc şi au reuşit să-şi creeze câteva bune ocazii de a marca, însă au avut ghinion la finalizare. Mai mult, în minutele de prelungiri Ceahlăul a mai punctat o dată prin suceveanul Daniel Cristescu, care a urcat scorul la un categoric 3-0. Juventus a jucat în formula Zaharie – P. Bosancu, Sava, Berezoschi, Ciopraga (46 Matei), Cozma – Pantea, Şuleru (77 Munteanu), Pânzariu (60 Zaremba), O. Bosancu – Prisacă.