miercuri, 24 octombrie 2007

Liga a III-a - Încă o înfrângere pentru Rarăul

Liga a III-a

Rarăul a pierdut meciul de Bârlad contând pentru etapa a XI-a, scor 2-0 şi a coborât până pe penultimul loc în clasament. Prima repriză a disputei a fost una foarte echilibrată, însă câmpulungenii au avut ghinionul să primească gol la singura incursiune ofensivă a gazdelor, produsă în minutul 25. Partea secundă a fost dominată teritorial de Rarăul, elevii pregătiţi de Relu Buliga ratând câteva bune oportunităţi de a egala prin Gherine, Lazăr şi mai ales Paraschiv, a cărui lovitură de cap a fost respinsă de pe linia porţii de un apărător advers. Spre ghinionul oaspeţilor, bârlădenii nu au fost la fel de risipitori şi au marcat al doilea gol pe contraatac, cu zece minute înainte de final. Rarăul a evoluat în alcătuirea Axinte – Talancă, Paraschiv, Ilie – Andriuc, Mândrilă, Sârbu, Lazăr – Plecanciuc, Muscar, Gherine.