luni, 3 martie 2008

Victorie scontată

arbore.jpgDesfăşurată în limitele sportivităţii, întâlnirea dintre Cetatea II Suceava- Arbore şi Bucovina Bădeuţi a avut două reprize distincte. Dacă în prima parte a meciului, gazdele au controlat clar ostilităţile din teren, reuşind să înscrie de trei ori prin Crişu (2) şi Dumitru Ene, în repriza secundă, elevii lui Ovidiu Ciobanu au redus motoarele, ratând astfel ocazia de a-şi îmbunătăţi golaverajul. Pe fondul unui joc echilibrat, gazdele şi-au mai trecut în cont o bară prin acelaşi Crişu. Scor final 3-0 şi Cetatea II Suceava Arbore rămâne pe locul secund în clasamentul ligii judeţene, la egalitate de puncte cu liderul Rapid CFR Suceava. În tabăra gazdelor au evoluat următorii: Munteanu – O. Ciobanu, Bernard, Razlog, Turliuc, Pânzariu, Butnaru, D. Ene, Apetri, Lupu şi Crisu. Au mai intrat: Dovalciuc şi Călin. Duminica viitoare, echipa din Arbore va întâlni, tot pe teren propriu, formaţia Flacara Roşie Udeşti.