marți, 7 august 2007

Cetatea Suceava a învins la Bacău

La capătul celei mai consistente prestaţii din intersezon, Cetatea a reuşit să se impună cu 2-1 în amicalul susţinut sâmbătă, în deplasare, cu FCM Bacău. Chiar dacă au început mai bine partida, sucevenii s-au văzut conduşi pe tabela de marcaj încă din minutul 16, Tănasă învingându-l pe Roheţki cu o precisă lovitură de cap. Elevii antrenorilor Marian Pană şi Florin Cristescu au egalat în startul reprizei secunde prin Celpan, care a transformat impecabil o lovitură liberă de la 18 metri. Golul victoriei sucevene a fost reuşit de Homneac, care a speculat o pasă măiastră a aceluiaşi Celpan. Cetatea a evoluat în alcătuirea Roheţki – Ungureanu, Nicolau, Streinu – Butnaru, Cojenel, Onciu, Celpan, Homneac – Colban, Iordache. Pe parcursul întâlnirii au mai intrat Apetri, Mitruc, Botezatu, Breniuc, Stănescu şi Corneanu. Miercuri sucevenii vor disputa încă un joc de pregătire, în deplasare cu CFR Paşcani.